Má technika

Jak již bylo řečeno, za techniku vděčím Zdeňkovi ze Zašové OK2ZKB. Na vysílání používám FT-897 a na portable FT817 (na malé jedno-mužné výlety). Nebudu to zde vypisovat jako seznam, to nemá význam, v článcích se dočtete jak a co jsem kde stavěl hlavně z anténních systémů, z důvodu, že na bastlení nemám vzdělání a ing. Federmann nás naučil, jak funguje hvězdná brána, ale ten základ nějak nezvládl.

Rozšíření TRX parku

Na letošní jarní Frenštát jsem jel s tím, že nebudu nic kupovat a našetřím na opravu FT-857. To se nepodařilo. Již několik let slintám nad napájecím zdrojem Martina Karase, ale řekl jsem si, že to s tím co mám, ještě vydržím.
Vše tedy vypadalo jednoduše, dokud jsem nepotkal Rudu OM3WRZ. Ten si od Zdeňka koupil FT-707, tu jsem měl před tím půjčenou já. Ruda ji dal do původního stavu, ale momentálně jsou v ní odpojené země a něco v NF části. Takže nostalgický první rig je již kompletně doma hi:-) Teda až na původní mikrofon, což mne trochu sice mrzí, ale co se dá dělat.
Doufám, že co nejdříve bude QRV na KV.
Mé první KV zařízení = FT-707
Věřím, že se i přes tuto koupi podaří naspořit na opravu FT-857. :-)

Zpět
autor: OK2MDK
datum: 08. 05. 2012

Vlajkové stožáry

Jeden vlajkový stožár byl natřený a již nějakou dobu se jenom bezmocně válel na zemi, kamarádi (schopní takové šílenosti) neměli čas, tak jsem se do toho pustil sám. Jak to dopadlo se dovíte postupně z fotek...

Zpět
autor: OK2MDK
datum: 23. 10. 2011

Stožár s rotátorem

Zdenek tedy již není a antén je moc a tak co s nimi? Vertikál na KV mi zlomila Zdeňkova závistivá sousedka (hamty po jeho majetku) ten čeká na vybroušení nové trubky a teď co s směrovkami? na pevno to není ono, dobrý rotátor je drahý, s trochou úprav se dá použit za 2500kč - to už se dá, ale na co to postavit? RDM12! Vojáci to měli vždycky vykoumané - nedostatek času a pro vyčerpání, sil vytvoří neuvěřitelně vykoumané postupy. Již jako čerstvý amatér sem po něm toužil, výsuvný příhradový vojenský stožár z RDM12. U nás ji tehdy zrovna dovezli do skladu prodejny armatex - kompletní RDM12, před těmi 5 lety za ní chtěli 45 tisíc Kč komplet, Zdeněk řekl, že již tolik nevidí, aby jezdil s kamionem a já zjistil, že odprodají stožáry 3000kč/kus. Uběhlo pár let a já zapomněl. Když zemřel Zdeněk došlo mi jaká to byla chyba - naštěstí tam druhý kousek ještě zůstal, tak jsem si ho v dodávce dovezl domů. ...Stožár se tedy dovezl domů vyhodil za deště z kamarádovy dodávky a začalo přemýšlení, kam sním?. Výsledkem bylo uvážení, že to chvíli ještě venku vydrží a tak jsem vzal do ruky klíč a začal stožár na zemi vysouvat. Vysunul a zkouknul, šlo to neuvěřitelně těžko, řetězy byly totálně zarezlé = musí se tedy zakoupit nové. Naštěstí po odřezání řetězů se rotační hlava ukázala býti funkční. Další zarezlou částí je kluzná spojka umožňující spouštění stožáru přes "řechtačku" - zatím si hoví v oleji tak snad povolí.
Stožár leží zatím stále v garáži- čeká na finance a nový nátěr. Na stožár by se měla umístit čtveřice směrových antén na VKV. Plánované místečko bude vedle rodinného domku a tak celý spodní díl bude k němu přikotven. Jakmile bude fungující fotogalerie, uvidíte více. Stožár jsem dovezl po zimě, někdy v dubnu. Zatím tedy leží, ale již pod střechou :-)

Zpět
autor: OK2MDK
datum: 24. 7. 2011Nahoru